انواع باطری خودرو

دو نوع از رایج ترین انواع باطری اتومبیل عبارتند از :

1- باطریهایی که به مراقبت کم (LM =Low Maintanace) نیاز دارند یا غیر سیلد

2-باطریهای بدون نیاز به مراقبت (FM =Free Maintanace) یا سیلد.
باطریهای با مراقبت کمتر (LM) دارای صفحه سرب آنتیموان/ کلسیم (دو آلیاژی یا هیبرید) می باشند. در حالیکه باطریهای بدون نیاز به مراقبت دارای (MF) صفحه سرب – کلسیم / کلسیم هستند.
باطری های بدون نیاز به مراقبت (MF) به مراقبت های پیشگیرانه کمتری نیازمندند، دارای عمری طولانی تر، شارژ سریعتر، مقاومت بیشتر در برابر شارژ بیش از حد (over charge)، کاهش خوردگی ترمینال ها و زمان مجاز جهت نگهدارى کالای (Shelf Life) طولانی تر هستند اما در برابر عیوب ناشی از دشارژ عمیق (Deep Discharge) به دلیل افزایش ریزش مواد فعال صفحات، سریعتر از کار می افتند.
در آب و هوای گرم پیشنهاد می شود که باطری غیر سیلد خریداری شود. به دلیل این که در یک باطری سیلد هنگامی که به آب نیاز است، نمی توان آب اضافه کرد و نمی توان غلظت ویژه آن را با هیدرومتر اندازه گرفت.
برخی سازندگان، نوع سوم باطری را به نام dual تولید کرده اند که از یک باطری استاندارد با سل های پشتیبان که در مواقع ضروری قابل سوئیچ کردن است، تشکیل شده است. پیشنهاد می شود با هزینه مشابه بهتر است که دو باطری را خریداری کنید و سپس آنهارا از هم جدا کنید. در آینده این انتظار می رود که باطریهای گرانتر دارای دریچه های تنظیم کننده (valve regulated) (سلول های ژلی و جاذب های پشم شیشه ای) به کار برده شود. به دلیل این که کارخانه های تولید کننده اتومبیل خواهان افزایش مدت زمان وارانتی خود می باشند و همچنین مکان باطری ها را از زیر کاپوت اتومبیل (به دلیل محافظت از گرمای زیاد) به محل دیگری تغییر دهند.
برخی تولید کنندگان باطری هایی با استحکام بالا در مقابل لرزش زیاد یا باطری های از نوع RV را طراحی کرده اند تا اثرات لرزش طبیعی را کاهش دهند. اما برای لرزش های بیش از اندازه بهتر این است که از باطریهای تجاری (Commercial battery) و مخصوص استفاده کنیم.
باطریهای اتومبیل به منظور ایجاد جریان استارت اولیه با آمپر بالا (high initial cranking amp) (معمولاً برای 5 تا 15 ثانیه) برای روشن کردن موتور به صورتی خاص طراحی شده اند. در حالی که باطریهای با سیکل زیاد (deep cycle) یا باطری شناورهای دریایی (marine) برای دشارژ طولانی مدت با آمپراژ کم طراحی شده اند. باطری ״dual marine ״ یک باطری با خصوصیات مابین باطری اتومبیل و باطری با سیکل زیاد است. به هر حال باطری اتومبیل بهترین کاربرد را در اتومبیل دارا می باشد. برای RV ها، یک باطری اتومبیل جهت روشن کردن موتور ویک باطری با سیکل زیاد جهت ایجاد توان لازم برای وسایل جانبی به کار برده می شود. باطری ها به یک دیود ایزوله کننده متصل شده اند و هر دو به صورت اتوماتیک به وسیله سیستم شارژ RV زمانی که موتور کار می کند شارژ می شوند.

ارسال و نصب تمامی محصولات بصورت کاملا رایگان انجام می پذیرد

:: برای دریافت لیست محصولات با آخرین تغییرات به بخش لیست قیمت مراجعه فرمایید::