نحوه افزايش طول عمر باتری

  1. بهترين راه جهت افزايش طول عمر باتری مراقبت مستمر از باتری و موتور مي باشد. در آب و هواي سرد براي افزايش عمر باتری، باتری را كاملاً شارژ و موتور را گرم نگاه داريد. در آب و هواي گرم و در طول تابستان، بايد سطح الكتروليت را مرتباً بررسي كرد و آب باتری را به سطح لازم برساند. اين مطلب ناشی از دماي زیاد زیر کاپوت است. استفاده از محافظ گرما در باتری ها رايج تر شده و توليد كنندگان خودرو توسط آن، باتری را از دماي بالای زیر کاپوت محافظت مي كنند. برخي توليد كنندگان باتری نوعي باطری مخصوص مناطق گرمسیر تولید کرده اند که مقدار الکترولیت در باطری را افزایش داده اند تا خنک سازی بهتر انجام شود و یا از فرمولاسیون خاصی برای صفحه استفاده کرده اند.
  2. آب كاهش يافته را اضافه كنيد. هرگز اسيد يا آب آلوده اضافه نكنيد و بيش از اندازه آن را از آب پر نكنيد.
  3. قبل از روشن كردن اتومبيل كليه تجهیزات جانبی برقي و چراغ های خودرو را خاموش كنيد به دليل اين كه باعث كاهش بار باتری در هنگام استارت و خصوصاً در هواي سرد مي شود.
  4. روشن گذاشتن كليه چراغ ها يا تجهیزات جانبی برقي ديگر خودرو و دشارژ كامل باتری خصوصاً در باتری بدون مراقبت و نگهداري، سبب خراب شدن باتری اتومبيل مي شود. بعد از شارژ كامل باتری براي تعيين خسارات وارده احتمالي باتری را تست كنيد.
  5. بار پارزيتيك را به كمتر از 120 ميلي آمپر كاهش دهيد.
  6. باتری هاي با شارژ كامل را در مكان هاي سرد قرار دهيد و مرتباً هنگامي كه مقدار شارژ آنها به كمتر از 80% شارژ كامل مي رسد يا بعد از 6 ماه (هر كدام زودتر اتفاق افتد) آن ها را شارژ كنيد.

در آب و هواي سرد، افزايش قطر كابل باتری (نمره سیم کوچکتر) به افزايش توان در دسترس باتری براي موتورهاي استارتر کمک مي کند.

ارسال و نصب تمامی محصولات بصورت کاملا رایگان انجام می پذیرد

:: برای دریافت لیست محصولات با آخرین تغییرات به بخش لیست قیمت مراجعه فرمایید::